INFORMACJE

 • Laco - Centrum TV - SAT

  Laco - Centrum TV - SAT
  Godziny otwarcia:
  Poniedziałek-Piątek
  9:00 16:00
Wzmacniacze TV Jest 28 produktów.

Wzmacniacz do anteny tv-

jest to urządzenie pozwalające na wzmocnienie sygnału odbieranego przez antenę telewizyjną.
Wzmacniacze dzielimy ze względu na miejsce montażu na zewnętrzne i wewnętrzne.

Te zaś dzielą się na:

Wzmacniacz zewnętrzny:

 • dopuszkowy - montowany jest w tzw. puszce anteny. Zastępuje on wtedy symetryzator a napięcie podawane jest za pomocą kabla antenowego podłączonego do zasilacza poprzez seperator.
 • przelotowy - jest to wzmacniacz który montuje się na przewodzie antenowym pomiędzy anteną a odbiornikiem. Najkorzystniej jest zamontować go jak najbliżej anteny DVBT. Dzięki temu nie są wzmacniane szumy powstające w kablu antenowym i inne zewnętrzne zakłócenia. W wzmacniaczu przelotowym tak samo jak w dopuszkowym potrzebujemy zasilacz z seperatorem.
 • masztowy - jest to urządzenie montowane przy antenie skąd zawdzięcza swoją nazwę. Zasada działania jest podobna do innych wzmacniaczy zewnętrznych, także potrzebuje zasilania 12v.

Wzmacniacz wewnętrzny:

 • budynkowy - nadają się do bardziej rozbudowanej struktury zawierającej nawet do kilkudziesięciu odbiorników.Często zatem są stosowane w instalacjach zbiorczych.W większości przypadków posiadają wejście VHF i UHF, charakteryzują się dużym wzmocnieniem oraz możliwością jego regulacji poprzez zastosowanie potencjometrów regulujących wzmocnienie. Montowane są zazwyczaj wewnątrz budynku, a zasilany jest w większości przypadków bezpośrednio z sieci 230 V gdyż posiada wbudowany zasilacz.
 • abonencki - jest to wzmacniacz bardzo podobny do budynkowego, jednak zazwyczaj wykorzystywany do mniejszych instalacji w domkach jednorodzinnych gdzie odbiorników jest znacznie mniej. Zasilanie odbywa się poprzez zewnętrzny zasilacz 12 V lub budowany - w zależności od modelu wzmacniacza.                                                  

Podkategorie

 • Zewnętrzne dopuszkowe

  Wzmacniacz antenowy LNA

  służy do wzmocnienia sygnałów antenowych odbieranych przez zewnętrzne anteny do odbioru
  naziemnej telewizji cyfrowej DVB-T.

  Jest to małe specjalistyczne urządzenie montowane w puszce anteny. Wzmocnienie sygnału realizowane jest za pomocą określonego układu elementów elektronicznych umieszczonych na płytce w technologi SMD.

  Wszelakie zewnętrzne zakłócenia pracy wzmacniacza, skutecznie eliminuje metalowa obudowa. Prawidłowe działanie wzmacniaczy antenowych wymaga zasilania napięciem stałym 12 V. Doprowadzenie napięcia odbywa się za pomocą przewodu antenowego  łączącego antenę z odbiornikiem telewizyjnym lub dekoderem DVBT.

  Przy urządzeniu końcowym umieszczamy zatem zasilacz 12v posiadający specjalistyczny wtyk antenowy z seperatorem, umożliwiający podłączenie do niego przewodu antenowego i przesyłanie napięcia do wzmacniacza.

  W naszym sklepie stacjonarnym w Krakowie jak i sklepie internetowym posiadamy szeroką gamę wzmacniaczy antenowych dopuszkowych, nie tylko z rodziny LNA , a także zasilacze potrzebne do ich pracy, z seperatorem posiadającym gniazdo "F" lub zwykłe.

 • Zewnętrzne przelotowe

  Wzmacniacz przelotowy

  jest to nie wielkie urządzenie montowane poprzez wpięcie się w kabel antenowy. Mają za zadanie zwiększyć siłę sygnału odbieranego przez antenę DVBT. Ważne, aby wzmacniacz był zamontowany jak najbliżej anteny, ponieważ w innym wypadku może nastąpić także wzmocnienie szumów kabla oraz innych pobieranych z otoczenia.

  W naszej ofercie posiadamy wysokiej klasy wzmacniacze przelotowe APL takie jak:

  • APL-103e o wzmocnieniu 12 dB
  • APL-107e o wzmocnieniu 22 dB
  • APL-109e o wzmocnieniu 28 dB

  a także wzmacniacze FM/VHF oraz UHF/VHF.

  Wzmacniacz do prawidłowej pracy potrzebuje stałego napięcia 12 V. Do zasilania stosuje się odpowiednie zasilacze z seperatorem a napięcie przekazywane jest za pomocą kabla antenowego. APL przystosowany jest do pracy w otwartej przestrzeni, jednak po zamontowaniu wzmacniacza należy na wtyki "F" założyć specjalne gumowe osłony aby chronić je przed warunkami atmosferycznymi. Dodatkowo masz antenowy oraz cała instalacja powinna być uziemiona. 

 • Wewnętrzne budynkowe
 • Wewnętrzne abonenckie
 • Zewnętrzne masztowe

  Wzmacniacz masztowy -

  wzmacniacze masztowe służą do wzmocnienia sygnału antenowego z anteny lub zestawu anten telewizyjnych celem rozprowadzenia sygnału do kilku odbiorników w instalacjach indywidualnych lub niewielkich instalacjach zbiorczych na kilkanaście odbiorników.

  Zaletą zastosowania takiego wzmacniacza jest wzmocnienie "czystego" sygnału z anteny poprzez umieszczenie go na maszcie w niewielkiej odległości od anteny.
  Dzięki temu nie wzmacnia on zakłóceń i szmerów np. z kabla antenowego użytego w dalszej części instalacji antenowej.

  Wzmacniacze te występują w rożnych wersjach. Mogą to być wzmacniacze szerokopasmowe jednowejściowe - wzmacniające całe pasmo nadawania tj. w częstotliwości 8 - 862 MHz
  lub wzmacniacze wielowejściowe z podzielonym pasmem częstotliwości tj. FM ( 88 - 108 MHz ) , VHF ( 174 - 230 MHz ) i UHF ( 470 - 862 MHz ).
  Ponadto tego typu wzmacniacze mogą posiadać jedno lub kilka wyjść do podłączenia się do jednego lub kilku gniazd albo odbiorników RTV.

  Zasilanie takiego wzmacniacza możliwe jest poprzez podłączenie odpowiedniego zasilacza z separatorem do przewodu antenowego łączącego odbiornik antenowy z wyjściem wzmacniacza.  

na stronę
Pokazuje 1 - 12 z 28 elementów
Pokazuje 1 - 12 z 28 elementów

Śledź nas na Facebooku