INFORMACJE

 • Laco - Centrum TV - SAT

  Laco - Centrum TV - SAT
  Godziny otwarcia:
  Poniedziałek-Piątek
  9:00 16:00
Wzmacniacze TV Jest 26 produktów.

Wzmacniacz do anteny tv-

jest to urządzenie pozwalające na wzmocnienie sygnału odbieranego przez antenę telewizyjną.
Wzmacniacze dzielimy ze względu na miejsce montażu na zewnętrzne i wewnętrzne.

Te zaś dzielą się na:

Wzmacniacz zewnętrzny:

 • dopuszkowy - montowany jest w tzw. puszce anteny. Zastępuje on wtedy symetryzator a napięcie podawane jest za pomocą kabla antenowego podłączonego do zasilacza poprzez seperator.
 • przelotowy - jest to wzmacniacz który montuje się na przewodzie antenowym pomiędzy anteną a odbiornikiem. Najkorzystniej jest zamontować go jak najbliżej anteny DVBT. Dzięki temu nie są wzmacniane szumy powstające w kablu antenowym i inne zewnętrzne zakłócenia. W wzmacniaczu przelotowym tak samo jak w dopuszkowym potrzebujemy zasilacz z seperatorem.
 • masztowy - jest to urządzenie montowane przy antenie skąd zawdzięcza swoją nazwę. Zasada działania jest podobna do innych wzmacniaczy zewnętrznych, także potrzebuje zasilania 12v.

Wzmacniacz wewnętrzny:

 • budynkowy - nadają się do bardziej rozbudowanej struktury zawierającej nawet do kilkudziesięciu odbiorników.Często zatem są stosowane w instalacjach zbiorczych.W większości przypadków posiadają wejście VHF i UHF, charakteryzują się dużym wzmocnieniem oraz możliwością jego regulacji poprzez zastosowanie potencjometrów regulujących wzmocnienie. Montowane są zazwyczaj wewnątrz budynku, a zasilany jest w większości przypadków bezpośrednio z sieci 230 V gdyż posiada wbudowany zasilacz.
 • abonencki - jest to wzmacniacz bardzo podobny do budynkowego, jednak zazwyczaj wykorzystywany do mniejszych instalacji w domkach jednorodzinnych gdzie odbiorników jest znacznie mniej. Zasilanie odbywa się poprzez zewnętrzny zasilacz 12 V lub budowany - w zależności od modelu wzmacniacza.                                                  
na stronę
Pokazuje 1 - 12 z 26 elementów
Pokazuje 1 - 12 z 26 elementów

Śledź nas na Facebooku