INFORMACJE

  • Laco - Centrum TV - SAT

    Laco - Centrum TV - SAT
    Godziny otwarcia:
    Poniedziałek-Piątek
    9:00 16:00
Przewody antenowe TV i SAT Jest 14 produktów.

Przewody antenowe , kable koncentryczne

Kable koncentryczne to przewody o budowie współosiowej .
Składają się z miedzianej lub miedziowanej żyły głównej która jest otoczona izolacją dielektryczną.

Izolacja kabla koncentrycznego wykonana jest z polietylenu spienianego fizycznie azotem oraz z ekranu z foli aluminiowej i oplotu miedzianego bądź aluminiowego.

Ostatnią warstwę przewodu stanowi solidna osłona z termoplastycznych tworzyw sztucznych, odporna na wilgoć, promieniowanie UV oraz uszkodzenia mechaniczne. Dzięki niej kable współosiowe mogą być wykorzystywane na zewnątrz budynków. Sprawdzają się przy zakładaniu instalacji antenowej telewizji naziemnej DVB-T/T2 , telewizji satelitarne lub w połączeniach audiowizualnych. Ponadto nadają się także do tworzenia telewizji przemysłowej CCTV.

Jaki kabel koncentryczny wybrać do instalacji telewizyjnej?

Wybór kabla antenowego zależy od wielu czynników. Po pierwsze musimy się zastanowić czy będzie to instalacja satelitarna czy telewizji naziemnej? A może połączenie tych dwóch? 

Jeżeli tylko instalacja naziemnej telewizji cyfrowej DVB-T to kabel może być o nieco niższych parametrach. W tym przypadku przy dobrych parametrach sygnału oraz niewielkiej odległości odbiornika do anteny, zazwyczaj wystarczająca powinna być żyła 0,6 mm nie koniecznie musi być wykonana z miedzi, może być miedziowana.
Należy jednak pamiętać że im niższe tłumienie przewodu koncentrycznego tym lepiej.
Przy większej liczbie odbiorników, słabszym sygnale antenowym lub większej odległości od anteny należy rozważyć już kabel antenowy z żyłą miedzianą o nieco grubszym przekroju.

Analogicznie sprawa wygląda przy instalacji satelitarnej, czy połączeniu obu telewizji.
W tym wypadku najlepiej wybrać przewód antenowy o bardzo dobrych parametrach, czyli żyła miedziana ale także i z miedzianym oplotem gdyż sygnał satelitarny jest bardziej "wymagający".

Jeżeli nadal się zastanawiasz jaki przewód antenowy wybrać do swojej instalacji telewizyjnej zapraszamy do kontaktu.

na stronę
Pokazuje 1 - 12 z 14 elementów
Pokazuje 1 - 12 z 14 elementów

Śledź nas na Facebooku