INFORMACJE

 • Laco - Centrum TV - SAT

  Laco - Centrum TV - SAT
  Godziny otwarcia:
  Poniedziałek-Piątek
  9:00 16:00
Telewizja naziemna DVB-T Jest 74 produktów.

Telewizja naziemna DVB-T:

W tej kategorii znajdują się wszystkie akcesoria potrzebne do odbioru naziemnej telewizji cyfrowej oraz radia cyfrowego DAB oraz DAB+ takie jak:

 • Antena telewizyjna DVBT  zewnętrzna oraz pokojowa

 • Wzmacniacz tv

 • Tuner DVBT

 • Antena Radiowa

 • Wzmacniacz radiowy

Podkategorie

 • Anteny TV

  Anteny do telewizji naziemnej DVBT Kraków:

  Zapraszamy do naszego sklepu stacjonarnego w Krakowie przy ulicy saskiej 9, zawsze służymy pomocą w doborze odpowiedniego sprzętu do odbioru naziemnej telewizji DVBT. W naszych kategoriach mogą Państwo dobrać odpowiedni sprzęt taki jak: 

  • antena zewnętrzna do odbioru DVB-T:

  Antena pasywna z symetryzatorem , aktywna ze wzmacniaczem lub combo z pionową i poziomą polaryzacją.

  • antena pokojowa do odbioru naziemnej telewizji cyfrowej:

  Anteny pokojowe z regulacją wzmocnienia, ze wzmacniaczem , z filtrem LTE, anteny radiowe dookólne oraz samochodowe znajdujące zastosowanie np. w kamperach.

 • Wzmacniacze TV

  Wzmacniacz do anteny tv-

  jest to urządzenie pozwalające na wzmocnienie sygnału odbieranego przez antenę telewizyjną.
  Wzmacniacze dzielimy ze względu na miejsce montażu na zewnętrzne i wewnętrzne.

  Te zaś dzielą się na:

  Wzmacniacz zewnętrzny:

  • dopuszkowy - montowany jest w tzw. puszce anteny. Zastępuje on wtedy symetryzator a napięcie podawane jest za pomocą kabla antenowego podłączonego do zasilacza poprzez seperator.
  • przelotowy - jest to wzmacniacz który montuje się na przewodzie antenowym pomiędzy anteną a odbiornikiem. Najkorzystniej jest zamontować go jak najbliżej anteny DVBT. Dzięki temu nie są wzmacniane szumy powstające w kablu antenowym i inne zewnętrzne zakłócenia. W wzmacniaczu przelotowym tak samo jak w dopuszkowym potrzebujemy zasilacz z seperatorem.
  • masztowy - jest to urządzenie montowane przy antenie skąd zawdzięcza swoją nazwę. Zasada działania jest podobna do innych wzmacniaczy zewnętrznych, także potrzebuje zasilania 12v.

  Wzmacniacz wewnętrzny:

  • budynkowy - nadają się do bardziej rozbudowanej struktury zawierającej nawet do kilkudziesięciu odbiorników.Często zatem są stosowane w instalacjach zbiorczych.W większości przypadków posiadają wejście VHF i UHF, charakteryzują się dużym wzmocnieniem oraz możliwością jego regulacji poprzez zastosowanie potencjometrów regulujących wzmocnienie. Montowane są zazwyczaj wewnątrz budynku, a zasilany jest w większości przypadków bezpośrednio z sieci 230 V gdyż posiada wbudowany zasilacz.
  • abonencki - jest to wzmacniacz bardzo podobny do budynkowego, jednak zazwyczaj wykorzystywany do mniejszych instalacji w domkach jednorodzinnych gdzie odbiorników jest znacznie mniej. Zasilanie odbywa się poprzez zewnętrzny zasilacz 12 V lub budowany - w zależności od modelu wzmacniacza.                                                  
 • Tunery DVB-T

  Tunery DVB-T / T2 z H.265 / HEVC

  W 2013 roku decyzją Unii Europejskiej w Polsce zaprzestano nadawać sygnał telewizyjny w technologii analogowej. Ten został zastąpiony sygnałem naziemnej telewizji cyfrowej. Oczywiście sygnał nadawany jest z tych samych nadajników co dawniej, ale znaczącą różnicą jest fakt, że od tego momentu na jednym kanale może być odbieranych wiele programów - takie połączenie nazywane jest MULTIPLEXEM.

  Niestety starsze telewizory nie nie obsługują sygnału cyfrowego. W związku z tym ich użytkownicy musieli liczyć się, z kupnem nowego telewizora. Na szczęście pojawiły się tunery DVBT.

  Tuner DVB-T jest to przystawka do telewizora podłączana za pomocą kabla HDMI lub starszego typu SCART umożliwiająca odbieranie naziemnej telewizji cyfrowej na starszym sprzęcie bez konieczności jego wymiany.

  Na rynku pojawiło się wiele opcji, wielu producentów dekoderów DVB-T. 


  Jak więc zatem wybrać odpowiedni model do swojego telewizora?

  Po pierwsze należy zwrócić uwagę na porty wyjścia tunera. Niektóre oferują jedynie podłączenie poprzez kabel HDMI. Oczywiście jest to dobre rozwiązanie ponieważ sygnał przesyłany jest do telewizora drogą cyfrową minimalizując straty w jakości obrazu i dźwięku. Niestety starsze telewizory takiego gniazda nie posiadają. W taki przypadku należy zwrócić uwagę czy tuner posiada wyjście analogowe SCART.

  Drugą ważną rzeczą na którą należy zwrócić uwagę, jest to w jakiej technologii pracuje tuner. Czy posiada wszystkie kodeki potrzebne do odbierania kanałów naziemnej telewizji cyfrowej DVB-T. Zdarza się że na rynku pojawiają się okazje cenowe, lecz jak się później okazuje nie są one przystosowane do nowego sygnału, który niebawem ma zostać zmieniony. W takim wypadku może się okazać, że nasz nowy dekoder w krótce przestanie działać.

  H.265/HEVC -  bo właśnie o nim mowa, jest to kodek w nowym standardzie telewizji naziemnej DVB-T2.
  Od czerwca 2022 roku sygnał telewizji naziemnej DVB-T zostanie zastąpiony sygnałem DVB-T2. Oczywiście nie stanie się to od razu, ale w niedalekiej przyszłości naziemną telewizję będziemy odbierać tylko jeżeli posiadamy tuner DVB-T2 z kodekiem H.265 HEVC oraz kodekiem dźwięku E-AC-3. Warto zatem przy zakupie sprawdzić parametry nowego dekodera.

  Na naszym sklepie wszystkie tunery DVB-T są przystosowane do nowego sygnału DVB-T2 z H.265 HEVC, kupując u nas dekoder macie Państwo gwarancję że będzie odbierał wszystkie programy także w drugim półroczu 2022 roku.

  Zachęcamy również do zakupów naszych tunerów DVB-T2 z serii WIWA z opcją internetu. Są to przystawki które posiadają gniazdo rj-45 dzięki czemu można podłączyć tuner do sieci LAN.
  Dla osób, które nie bardzo lubią kable i cenią sobie ich jak najmniejszą ilość, także mamy rozwiązanie. WIWA oferuje do swojego tunera DVB-T dedykowaną antenkę WIFI dzięki której podłączymy dekoder do sieci bezprzewodowo.


  Zapraszamy do naszego sklepu stacjonarnego Kraków Saska lub do zakupów online

 • Wzmacniacze radiowe
 • Anteny radiowe
na stronę
Pokazuje 1 - 12 z 74 elementów
Pokazuje 1 - 12 z 74 elementów

Śledź nas na Facebooku